SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Fodral 13956795
nr 1395 6795
Fodral
silver, 1800-tal. Längd: 12 cm. Vikt: 41g
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 3 maj 2021
kl 18:14:55
1/5 11:16:19
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver